Vyberte si nejvýhodnější financování našich služeb.

Blog

13.5.2014

Tahle záložka na našem webu bylo šlápnutím vedle. I když jsem psavec, nemám na to při všech povinnostech čas. Navíc od chvíle, co jsme vytvořili facebookové stránky,  dáváme nejaktuálnější komentáře tam. Takže doporučuji 

Atelier 133 na facebooku                 

19.2.2013

Uvažujete o tom, zda si nechat zpracovat položkový rozpočet?

Je pravda, že položkový rozpočet nikdy nesedí na 100%. Zvlášť pokud se dělá podle projektu pro stavební povolení, kde chybí některé výpisy a nejsou řešeny dopodrobna detaily. Pro hrubou orientaci o budoucí investici je však dostatečný. I v tomto případě dobře poslouží při výběru firmy - máte srovnání kolik za které práce si ta která firma účtuje. Rovněž pomůže pokud se vyskytnou vícepráce stejného druhu, jako jsou v rozpočtu - máte už jednou smlouvenou cenu za jednotku. Nevýhodou samozřejmě je, že vyjmenováním položek si uzavřete možnost chtít komplexní dodávku za předem smluvenou cenu - tam si totiž firma vícepráce těžko může napočítat. Zároveń však dochází k neshodám, co vlastně je součástí komplexní dodávky. V případě, že máte rozpočet, je rozsah smluvených prací jednoznačný. Shrnuto - problémy se vyskytnou vždycky a v závěru stavby se nevyhnete handrkování. Když máte rozpočet , je větší šance se dohodnout ve slušnosti, když ho nemáte, tak je celkem jisté, že se s realizační firmou rozejdete ve zlém. Z hlediska finančního - když máte rozpočet, zaplatíte nakonec vždy více než bylo v rozpočtu. Když nemáte rozpočet, realizační firma si rizika připočítá k ceně už na začátku, takže ve výsledku zaplatíte více než když máte rozpočet, ale ne více než se na začátku dohodnete.

Vaše chytrá horákyně

27.12.2012

Musíme ještě do konce roku stihnout pár restů. Nejvíc nás tedy zaměstnalo vyplnění řady žádostí o stavební povolení, které má být po Novém roce dražší. Chtěli jsme tedy co nejvíce klientům ušetřit peníze za správní poplatky. Uvidíme, jak se k tomu postaví stavební úřady, protože jsme posílali i žádosti bez příloh a projektů. Stále ještě doufáme, že tam sedí taky lidi a mají trochu pochopení.

Když jsem teď psala Vánoční a novoroční přání, myslela jsem i na to, že jsme si díky nemoci naší Marušenky museli znovu uvědomit, jak důležité je to, že jsou děti v pořádku (díky Bohu už nyní opravdu jsou). V tu chvíli musela práce stranou a mnoho času jsme strávili v nemocnici. Tak si přejme v novém roce hlavně to zdraví. Proto už delší čas používám vždy tento pozdrav:

Zdraví Blanka (a pokaždé myslím na to, že pozdrav vznikl z přání zdraví druhému)

6.8.2012

Tip na výlet

Dělali jsme vloni pár projektů pro Brontosaury - mimo jiné taky ny objekty na Muně. Byli jsme tam potom na festivalu a byl skvělý. Rozhodbně doporučujeme. Muna má úžasnou atmosféru a program určitě nezklame. Akce začíná 07.09.2012

http://www.festivalnamune.cz/

21.7.2012

Taky řešíme co s webovkama MORAVOPROJEKTU. Není to zrovna naše vlajková loď , nestíháme aktualizovat ani tyhle stránky, takže stránky MOPRu jsou spíše ostuda. Zato za práci se stydět nemusíme. Myslím, že projekt rekonstrukce bývalého kina v Lipníku se nám fakt povedl. Už se těším až si v sále zaplesám. Pan starosta slíbil,  že už příští plesovou sezónu (tedy 2013-14). Tak držím palec (sobě i jim), ať se to podaří.

19.7.2012

Oživíme ARHOS? Na starých webovkách jsem tomu věnovali zvláštní stránku, ale do těch nových webovek jsme si pořídili tolik stránek, že jsme to museli rozdělit. No je fakt, že na těch původních už to byla stránka asi kilometr dlouhá...

20.6.2012

Doplňuju zrovna odkazy na dceřiné webovky. Myslím, že PROJEKTSTYL je dobrý název pro nabídku stylových rodinných domů. Divím se, že u nás pod tímto názvem nikdo podobné služby nenabízí. To ve světě je odkazů fůra. Třeba někdy bude čas je taky naplnit skvělým obsahem.

17.12.2011

NA CO VŠECHNO POTŘEBUJETE PAPÍR? (kromě WC)

Podle stavebního zákona potřebujete územní souhlas i na psí boudu, protože je to přenosná stavba umístěna na jednom místě více než 30 dní v roce....

....ale vážně - stavební zákon se nevztahuje na věci movité - např. mobilář (lavičky, odpadkové koše) byť jsou i pevně spojené se zemí. Nemám to sice právně podloženo a zřejmě to takhle podrobně ani žádný předpis neupravuje, ale myslím, že by se psí bouda dala zařadit (stejně jako klec na křečka) mezi movitky. Od určité velikosti (třeba u boudy pro maxipsa Fíka) bych ale už byla opatrná. Stejně jako se z ptačí klece při určitých rozměrech (nikde nespecifikovaných) stává voliéra. 

25.8.2011

JEDNA VZPOMÍNKA

 Při tom přetahování článků ze starých webovek mi přišlo, že by bylo škoda, kdybychom si občas nepřipomněli naše začátky.

...takže

"NOVÁ KANCELÁŘ

Od září 2008 najdete naši kancelář v nových prostorách v radnici ve Velkém Újezdě. Boční vchod je orientovaný přímo do náměstí, parkoviště s dostatečnou kapacitou se nachází v dolní části náměstí.  " 

Předtím chodili zaměstnanci k nám domů, kde byla jedna místnost přístupná přímo z předsíně vyhrazena jako kancelář. Vzhledem k tomu, že v minulosti - za původního majitele MUDr Richtera - fungovala jako ordinace praktického lékaře a místnost naproti jako čekárna, byl zde (přes čekárnu) k dispozici i samostatný záchod.

A SOUČASNOST

Tuhle kancelář na náměstí přímo miluju. Pod okny mi tu pulsuje život městyse tím svým poklidným tempem, které vyhovuje mému naturelu mnohem více než úprk velkoměsta (a to jsem se přistěhovala jen z 50 tis. FM). Doléhají ke mně hlasy chlapů sedících před barem i žen švitořících před pekárnou. Tu a tam se ozve pohřební dechovka nebo svatební zvony...a hlavně: skoro žádná auta!!!

 

NAVRCHOLU.cz